Skip to content Skip to footer

Önállóság? Szabadság? De hogyan?

Önállóság? Szabadság? De hogyan?

Arra vársz, hogy te irányítsd az életed és ne a szüleid szabályaid szerint kelljen élned?

Jól hangzik a függetlenség, szabadság, önállóság, de hamar rájön az ember, hogy sokkal nehezebb a biztos támaszai nélkül a mindennapokban magáról gondoskodnia. 

Pár hétig persze izgalmas és felszabadító a legnagyobb önállóságban élni, amire gimisként vágyik az ember,  aztán elgondolkodik, hogy mennyivel könnyebb volt más felelőssége alatt tengetni a mindennapokat. 

Legyen a jelszó: az empátia. A közös szabályrendszerek létrehozásával, egymás véleményének meghallgatásával és kikérésével érjetek el nagyobb szabadságot!

Az első lépés, amit tenni kell legtöbbször, hogy belegondoltok a másik szempontrendszerébe. A vitát mindig beszélgetés előzze meg, ahogy a buliba indulást is megkérdezés . Ha enged, engedj. Ez persze túl egyszerűnek hangzik és a legideálisabb verzió, ami a valóságot teljes mértékben nem fedheti le, mert az sokkal árnyaltabb. Igen, mondhatod most magadba, hogy de ez nálunk nem így megy. Jogosan is jut ez eszedbe, hiszen vannak rendkívül aggódós anyukák és iszonyúan féltő apukák, akiknek sokkal nehezebb szabadságot adni neked. De Te lehetsz bátor és megkérdezheted, miért van ez. Lehet, hogy egy rossz tapasztalatuk van, ami miatt ilyen óvatosak, ha rákérdezel, talán elmesélik neked. Lehet, hogy alaptermészetükből adódik, hogy szeretnek irányítani vagy éppen a munkahelyükön szokták meg, ezt a feladatkört és nap végén mindenkinek nehezebb fáradságtól és a felhalmozódott stressztől “jóarcnak” lenni egymással. Próbáljátok meg, beszélgessetek, tárgyaljatok, érveljetek! Egészen biztos, hogy a nagyobb önállóság eléréséhez legyen az egy-egy döntés meghozatala vagy valami teljesen más dolog, amikor még egy fedél alatt élsz a szüleiddel egy mesterhármas vezethet:  a kölcsönös bizalom, őszinteség és hosszas beszélgetések. Kívánom, hogy berúgjátok ezeket a gólokat, sőt gólpasszt adjatok egymásnak a szüleitekkel. Szurkolok! Hajrá!

Mi a TámaszTér Ch@tpontnál lehetőséget biztosítunk nektek, hogy elmondjátok, azt is amit más, akár a szüleitek sem hallgatnak meg. Beszélgetünk veletek és, ha szeretnétek megpróbálunk tanácsokat adni is.

Amennyiben pedig személyesebb és meghittebb beszélgetésre/tanácsadásra szeretnél jönni, próbáld ki a coachingunkat alapítványunk vezetőjével, Edinával!

Közérdekből nyilvános adatok

Hivatalos név: Kamasztér Alapítvány. Közhasznú szervezet.

Alapító: Dr. Pozsonyi László.

Az alapítvány kezelő és legfőbb szerve az 5 tagú kuratórium.

A kuratórium elnöke: Balog Edina Anna.

A kuratórium titkára: Szedlák Gábor.

A kuratórium tagjai: Duhajné Kiss Ilona, Molnár Árpádné, Benda Károly.

Az alapítvány székhelye és posta címe: 1035 Budapest, Szél utca 3-5 fszt. 20-21.

Adószám: 18112670-1-41.

Bankszámlaszám: 11703006-20069823-00000000.

Bírósági nyilvántartási szám: 8896

Az alapítvány alaptevékenysége a játékon keresztüli készség-, és képesség fejlesztés. Közvetlen célcsoportja a 12-29 év közötti fiatalok. Közvetett célcsoportja a szülők és a pedagógusok. Országosan működő szervezet vagyunk. Tevékenységeinket kihelyezett helyszíneken, illetve a Budapesten található tehetségpontunkban végezzük, melynek címe: 1051 Budapest, Zrínyi utca 5. negyedik emelet 407-es szoba. Tevékenységét önkéntes munkavállalással végzi. Közérdekű önkéntes nyilvántartási szám: 7969.

Éves közhasznúsági jelentések: Az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény és a civil szervezetek gazdálkodása, az adománygyűjtés és a közhasznúság egyes kérdéseiről szóló 350/2011. (XII.30.) Korm. rendelet alapján készült közhasznúsági jelentéseink. 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

Dokumentumok

Alapító okiratunk a 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv szabályai (74/A-74/F.§-ai) alapján készült. A törvényi rendelkezések szerint az alapító okiratunk 2014. március 8-án módosításra került, mely módosítás 2014. 10. 22-ével emelkedett jogerőre.

Alapító okiratunk a 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv szabályai (74/A-74/F.§-ai) alapján készült. A törvényi rendelkezések szerint az alapító okiratunk 2014. március 8-án módosításra került, mely módosítás 2014. 10. 22-ével emelkedett jogerőre.