Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Milyen a jó cél a sportban? - Teljesítménycél, eredménycél

Többféle cél létezik, melyek közül leginkább a teljesítménycél járul hozzá a sportoló mentális egészségéhez. A teljesítmény célok irányulhatnak egy-egy versenyen kívánt teljesítmény elérésére, de mutathatnak az edzésen szükséges fejlődésre is.

 Szándékosan kerültem az eredmény szót. Ugyanis, ha a versenyen a dobogós helyezést tűzi ki a sportoló célul, azt eredménycélnak hívjuk.

eredménycél a sportban

🔵 Az eredménycél sokkal nagyobb stresszt vált ki a sportolóból, mint a teljesítménycél, hiszen az eredmény a többi versenyzőn is múlik.
🔵 Ha eredménycélja van a sportolónak akkor önkéntelenül a többiekre fókuszál a versenyen, hogy ők hogyan teljesítenek, ahelyett, hogy saját magával foglalkozna.
🔵 Mivel nem tud hatni a másik versenyző eredményességére ez nagy teher számára, ami nehezen kezelhető stresszt válthat ki.

teljesítménycél, eredménycél a cportban

🤸 Ezzel szemben a teljesítménycél a sportoló egyéni teljesítményére fókuszál.
🟡 Egy olyan teljesítményre, aminek lehet a következménye a dobogós helyezés.
🟡 Mégis a sportoló végig magára figyel, a saját teljesítményére koncentrál, mert tudja, hogy a saját teljesítményének, egyéni csúcsának megjavításával ott a helye a dobogón.
🟡 Ha ez egy reális cél a számára, akkor tud érte küzdeni, csak rajta múlik a megvalósítás.
🟡 Ezzel a stressz minimálisra csökkenthető megfelelő önbizalom és mentális felkészültség esetén.

Balogh Anna Edina írása

Sportcoaching témában ingyenes tartalmakat, szakmai cikkeket osztunk meg és online workshopokat tartunk a Kamasztér Alapítvány „Fejben dől el” Facebook csoportjában, ahova szeretettel várunk.

Ha érdekelnek az egészséges sporttolással kapcsolatos mentális témák vagy szeretnél többet tudni a sportcoaching pozitív lelki hatásairól, vedd fel velünk a kapcsolatot.

Közérdekből nyilvános adatok

Hivatalos név: Kamasztér Alapítvány. Közhasznú szervezet.

Alapító: Dr. Pozsonyi László.

Az alapítvány kezelő és legfőbb szerve az 5 tagú kuratórium.

A kuratórium elnöke: Balog Edina Anna.

A kuratórium titkára: Szedlák Gábor.

A kuratórium tagjai: Duhajné Kiss Ilona, Molnár Árpádné, Benda Károly.

Az alapítvány székhelye és posta címe: 1035 Budapest, Szél utca 3-5 fszt. 20-21.

Adószám: 18112670-1-41.

Bankszámlaszám: 11703006-20069823-00000000.

Bírósági nyilvántartási szám: 8896

Az alapítvány alaptevékenysége a játékon keresztüli készség-, és képesség fejlesztés. Közvetlen célcsoportja a 12-29 év közötti fiatalok. Közvetett célcsoportja a szülők és a pedagógusok. Országosan működő szervezet vagyunk. Tevékenységeinket kihelyezett helyszíneken, illetve a Budapesten található tehetségpontunkban végezzük, melynek címe: 1051 Budapest, Zrínyi utca 5. negyedik emelet 407-es szoba. Tevékenységét önkéntes munkavállalással végzi. Közérdekű önkéntes nyilvántartási szám: 7969.

Éves közhasznúsági jelentések: Az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény és a civil szervezetek gazdálkodása, az adománygyűjtés és a közhasznúság egyes kérdéseiről szóló 350/2011. (XII.30.) Korm. rendelet alapján készült közhasznúsági jelentéseink. 2014, 2013, 2012, 2011, 2010

Dokumentumok

Alapító okiratunk a 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv szabályai (74/A-74/F.§-ai) alapján készült. A törvényi rendelkezések szerint az alapító okiratunk 2014. március 8-án módosításra került, mely módosítás 2014. 10. 22-ével emelkedett jogerőre.

Alapító okiratunk a 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv szabályai (74/A-74/F.§-ai) alapján készült. A törvényi rendelkezések szerint az alapító okiratunk 2014. március 8-án módosításra került, mely módosítás 2014. 10. 22-ével emelkedett jogerőre.